Bendroji informacija ir geroji praktika

Norėdami susipažinti su mūsų Sąlygomis, spustelėkite čia. Žemiau pateikiama informacija yra glausta kai kurių Vinted taikomų politikų santrauka. 

KAS YRA VINTED?

Vinted yra elektroninė prekyvietė, kurioje Naudotojai gali parduoti ir (arba) pirkti prekes ir (arba) jomis mainytis. Mūsų Pirkėjo apsauga už mokestį yra pridedama prie kiekvieno pirkimo, atliekamo naudojant mygtuką „Pirkti dabar“. 

Vinted neparduoda, neperka ir nesimaino Prekėmis, kurios pateikiamos svetainėje, ir nėra jokių sandorių tarp naudotojų šalis.

KAS GALI TAPTI NAUDOTOJU ARBA LANKYTOJU?

Naudotojas yra bet kuris asmuo, kuris svetainėje yra susikūręs paskyrą. Lankytojas yra bet kuris asmuo, kuris naudojasi svetaine nesusikūręs paskyros. Vinted svetainė / programėlė nėra skirta lankytis arba naudotis jaunesniems nei 18 metų asmenims. Profesionaliems pardavėjams neleidžiama naudotis Vinted svetaine / programėle.

KOKIAS PREKES GALIMA PARDUOTI VINTED?

Vinted siekia užtikrinti, kad Vinted būtų jos naudotojams draugiška ir saugi vieta. Įkeldami prekes, naudotojai turi laikytis galiojančių teisės aktų ir mūsų politikų, įskaitant Katalogo taisyklės.

Vinted galite pardavinėti:

 • moteriškus, vyriškus ir vaikiškus drabužius, avalynę ir aksesuarus;
 • vaikiškus žaislus, baldus ir vaikų priežiūros priemones;
 • kosmetiką, grožio priemones ir grožio prietaisus;
 • įrenginių priedus, pavyzdžiui, ausines, išmaniuosius laikrodžius, dėklus telefonams ir panašias prekes.

Vinted negalite pardavinėti:

 • prekių, kurių prekyba draudžiama ar ribojama teisės aktais (pavyzdžiui, klastočių, mėginių ar reklaminių prekių, vaistų, maisto ir gėrimų ir pan.);
 • prekių, kurios neatitinka higienos normų arba kelia pavojų sveikatai (pavyzdžiui, dėvėtų apatinių drabužių, visų kosmetikos priemonių, kurios yra naudotos ir nėra originalioje sandarioje pakuotėje, ir pan.);
 • prekių, kurios nėra drabužiai, nėra susijusios su mada, grožiu, aksesuarais, vaikais arba tiesiog neatitinka Vinted vizijos (pavyzdžiui, gyvūnų kailių ir jų gaminių, elektroninių ir aukštųjų technologijų gaminių, pavyzdžiui, mobiliųjų telefonų, kompiuterių, fotoaparatų, suaugusiųjų sporto įrangos, pavyzdžiui, dviračių, slidžių, snieglenčių, bilietų į renginius ir pan.).

Šis sąrašas nėra baigtinis ir turi būti laikomas tik orientaciniu. Daugiau informacijos apie tai, ką galite skelbti Vinted, pateikiama   Katalogo taisyklėse.

Be to, Pardavėjas turi būti šių Prekių savininkas ir turėti teisę jas parduoti, mainytis ar dovanoti.

KAIP PARDUOTI PREKĘ VINTED?

Prekių pateikimas pardavimui Vinted yra nemokamas. Pardavėjas, įtraukdamas prekę į Katalogą, turi užpildyti klausimyną ir kuo tiksliau aprašyti prekę, nurodyti galimus trūkumus ir prekės kainą.

Prekės skelbime taip pat turi būti jos nuotrauka. Turi būti įkelta bent viena kokybiška nuotrauka. Nuotraukose turi atsispindėti tikroji prekės kokybė ir išorinė išvaizda, taip pat bet kokie prekės trūkumai.

Į Katalogą įtraukiamų prekių skaičius neribojamas, tačiau tą pačią prekę galite įkelti tik vieną kartą. Be to, Vinted nesuteikia galimybės Naudotojui pažymėti, kiek tų pačių prekių jis turi.

KAIP VINTED KLASIFIKUOJAMOS PREKĖS?

 

Vinted nukreipiamajame puslapyje / paieškos rezultatuose pateikiami skelbimai rūšiuojami pagal „aktualumą“, atsižvelgiant į šiuos kriterijus: prekės įkėlimo datą, naudotojo profilyje pateiktą informaciją (lytį, amžių, šalį), naudotojų nurodytus pasirinkimus dėl kategorijų, pvz., moterims, vaikams, avalynė ir pan. („Specialiai tau“) ir ieškomų prekių dydžius, mėgstamus prekės ženklus, taip pat įsigytų prekių spalvą, būklę, kainą ir dydį. Kai naudotojai ieško prekės, skelbimai pagal numatytuosius nustatymus rūšiuojami pagal „aktualumą“. Be to, Kataloge naudotojai taip pat gali pasirinkti, kad skelbimai būtų rūšiuojami pagal kainą arba datą. Jei naudotojai pasirinks, kad skelbimai būtų rūšiuojami pagal kainą ir datą, klasifikuojant skelbimus vis tiek bus atsižvelgiama į jų profilyje nurodytus pasirinkimus. 

Pardavėjai gali pagerinti savo prekių matomumą pasirinkdami žemiau nurodytas mokamas automatines paslaugas, kurios taip pat lemia, kaip prekės bus pateikiamos naujienų sraute:

“Iškėlimo” paslauga
Konkrečios pardavėjo pasirinktos prekės gali būti geriau matomos nukreipiamajame puslapyje arba konkrečių paieškos užklausų rezultatų puslapiuose (paveikslėlis dešinėje): Daugiau informacijos apie prekių iškėlimą pateikiama čia.

“Specialiai tau” paslaugaPardavėjo spinta gali būti reklamuojama svetainės nukreipiamajame puslapyje ir konkrečių paieškos užklausų rezultatų puslapiuose. Reklamuojama kataloge skiriant specialią vietą pardavėjo spintai ir skelbimai atrodo taip (paveikslėlis dešinėje). Daugiau informacijos apie specialiai tau funkciją pateikiama čia.

KAIP PIRKĖJAS GALI SUMOKĖTI UŽ PREKĘ?

Vinted galima atsiskaityti keliais būdais: galiojančiomis kredito kortelėmis arba iš savo Vinted piniginės. Perskaitykite visą teisinę informaciją mūsų Sąlygose; norėdami sužinoti daugiau, apsilankykite mūsų Pagalbos centre

AR VINTED GALI UŽBLOKUOTI SKELBIMĄ ARBA PASKYRĄ?

Vinted gali imtis veiksmų naudotojų atžvilgiu, jeigu jie:

 • pažeidžia savo įsipareigojimus, atsirandančius pagal Sąlygas, ar kitas Vinted svetainės / programėlės taisykles;
 • pateikia neteisingą, klaidinančią ir (arba) neišsamią informaciją pagal Sąlygas, kai registruojasi svetainėje / programėlėje arba naudojasi svetaine / programėle;
 • sąmoningai ir tyčia atskleidžia neteisingą informaciją Svetainėje, įžeidinėja kitus asmenis arba elgiasi netinkamai;
 • naudojasi kitų naudotojų tapatybe ar kitaip elgiasi neteisėtai;
 • prisijungia iš to paties IP adreso arba iš to paties kompiuterio, kurį Vinted užblokavo dėl pažeidimų; arba
 • yra gavę ne mažiau kaip tris įspėjimus iš Vinted.

Vinted gali imtis šių veiksmų: pašalinti naudotojo įkeltą (-us) skelbimą (-us), sustabdyti naudotojo paskyros galiojimą, ją užblokuoti (ypač pakartotinio pažeidimo atveju). Jei paskyra blokuojama, naudotojas nebeturės teisės iš naujo registruotis svetainėje / programėlėje. 

Į skelbimus galima atkreipti Vinted dėmesį tiesiog spustelėjus vėliavėlės simbolį dešiniajame skelbimo ekrano kampe ir pasirinkus „Pranešti“ arba nusiuntus pranešimą adresu [email protected]

AR VINTED PASLAUGOS NEMOKAMOS?

 Pardavėjams

Prekių įkėlimas į Katalogą Vinted svetainėje / programėlėje yra nemokamas. Pardavėjai vis tiek gali nuspręsti mokėti už papildomas paslaugas, pavyzdžiui, aukščiau minėtą prekių “iškėlimą” ir “specialiai tau” paslaugas.

Pirkėjams

Kiekvienam sandoriui, sudarytam naudojant mygtuką „Pirkti dabar“, taikoma mokama Pirkėjo apsauga

Mokestį už Pirkėjo apsaugos naudojimą sudaro:

 • fiksuota 0,7 EUR suma; ir
 • 5 % Pirkėjo ir Pardavėjo sutartos pirkimo kainos, neatsižvelgiant į siuntimo išlaidas ar bet kokias papildomas išlaidas (įskaitant taikomą pridėtinės vertės mokestį (PVM)).

 Siuntimo paslauga

Kiekvienam sandoriui, sudarytam naudojant mygtuką „Pirkti dabar“, gali būti naudojama integruoto siuntimo paslauga. 

Galimi šie pasirinkimai:

 • integruoto siuntimo etiketės, kai Vinted sugeneruoja naudojamą siuntimo etiketę;
 • individualus siuntimas, kai Pardavėjas nustato siuntimo išlaidų sumą ir vežėją.

Kiekviena iš šių siuntimo galimybių turi savo sąlygas, daugiau informacijos galite rasti Sąlygose. Bet kuriuo atveju siuntimo išlaidas padengia Pirkėjas. Kainos skiriasi priklausomai nuo pasirinkto siuntimo būdo, paskirties vietos ir siuntos svorio.

 Jei norite sužinoti daugiau apie Vinted siūlomų paslaugų kainas, susipažinkite su Kainoraščiu.

PIRKĖJŲ IR PARDAVĖJŲ GINČAI

Kiekvieno sandorio, sudaryto naudojant mygtuką „Pirkti dabar“, atveju Pirkėjui taikoma Pirkėjo apsauga, kuri leidžia jam reikalauti grąžinti pinigus už prekę tam tikromis sąlygomis. Pavyzdžiui:

i) Jei pirkėjas negauna iš pardavėjo įsigytos prekės, jis turi apie tai informuoti Vinted, kreipdamasis į Vinted klientų aptarnavimo skyrių, jei prekė vėluoja, arba pokalbių ekrane spustelėdamas mygtuką „Turiu problemą“ per 2 dienas nuo tada, kai prekė buvo pažymėta kaip pristatyta, ir tada sandoris bus sustabdytas. 

Jei bus patvirtinta, kad prekė buvo prarasta siuntimo metu, Vinted grąžins pirkėjui pinigus ir išmokės pardavėjui kompensaciją, neviršijančią atitinkamo siuntimo paslaugų teikėjo nustatytų ribų, jei pirkėjas pasinaudojo integruoto siuntimo galimybe. Individualaus siuntimo atveju, norėdamas gauti kompensaciją, pardavėjas turi kreiptis į siuntimo paslaugų teikėją, kurį buvo pasirinkęs.

Jei pirkėjas nesikreips į Vinted per dvi (2) dienas nuo numatyto Prekės pristatymo arba jei pirkėjas spustels mygtuką „Turiu problemą“, sandoris bus užbaigtas.

ii) Jei pirkėjas gauna prekę, kuri yra sugadinta arba iš esmės neatitinka aprašymo, jis per 2 dienas nuo prekės pristatymo pokalbių ekrane turi spustelėti mygtuką „Turiu problemą“. 

Jei pirkėjas kreipsis į Vinted per 2 (dvi) dienas nuo prekės pristatymo, sandoris bus sustabdytas.  Jei bus patvirtinta, kad prekė yra sugadinta arba iš esmės neatitinka Svetainėje pateikto aprašymo, Vinted grąžins pirkėjui pinigus. Jei bus patvirtinta, kad prekė sugadinta, pardavėjas gaus kompensaciją, neviršijančią atitinkamo siuntimo paslaugų teikėjo nustatytų ribų, jei pirkėjas pasinaudojo integruoto siuntimo galimybe. Individualaus siuntimo atveju, norėdamas gauti kompensaciją, pardavėjas turi kreiptis į siuntimo paslaugų teikėją, kurį buvo pasirinkęs. Jei patvirtinama, kad prekė iš esmės neatitinka aprašymo, pirkėjas turi ją grąžinti pardavėjui pardavėjo nurodytu adresu. Vinted neatsako ir neorganizuoja Prekės grąžinimo Pardavėjui. Jei nesusitariama kitaip, pirkėjas padengia grąžinimo siuntimo išlaidas.

Jei Pirkėjas nesikreips į Vinted per dvi (2) dienas nuo gavimo arba jei Pirkėjas spustels mygtuką „Viskas gerai“, sandoris bus užbaigtas. 

Jeigu norite sužinoti daugiau apie Vinted pinigų grąžinimo politiką, apsilankykite mūsų Pagalbos centro puslapyje.

NAUDOTOJŲ IR „VINTED“ GINČAI

Kilus nesutarimams tarp Vinted ir Naudotojo, Naudotojas gali:

 • pirma, pateikti raštišką skundą klientų aptarnavimo skyriui, užpildydamas kontaktinę formą;

 • jei per protingą vieno (1) mėnesio laikotarpį šis skyrius nepateiks atsakymo arba jei naudotojas nebus patenkintas gautu atsakymu, naudotojas ir Vinted bandys taikiai išspręsti naudotojo skundą;

 • Naudotojai gali ieškoti alternatyvių ginčų sprendimo būdų: 

ATSILIEPIMAI VINTED 

Kai sandoris baigiamas, pirkėjai ir pardavėjai gali palikti atsiliepimus vieni apie kitus. Kiekvienas atsiliepimas yra susijęs su atitinkama preke, todėl negalima palikti atsiliepimo apie naudotoją, su kuriuo nesudarėte jokio sandorio. Naudotojai atsiliepimus gali palikti taip:

 • kai užsakymas bus baigtas, pokalbio gijoje rasite mygtuką „Palikti atsiliepimą“;
 • tada pasirinkite, kiek žvaigždučių norite suteikti, pridėkite komentarą ir jį pateikite;
 • savo atsiliepimą galite redaguoti arba pašalinti (šias galimybes matysite palikę atsiliepimą).

Mainais į atsiliepimus internete naudotojai ar Vinted negauna jokios kompensacijos.

Naudotojo atsiliepimų puslapyje atsiliepimai rūšiuojami tik chronologine tvarka. Jei atsiliepimą paliko narys, kuris vėliau ištrynė savo paskyrą, jo nario vardas nebus matomas, o prie atsiliepimo bus pridėta pastaba, kad turinį pateikė narys, kuris nebėra aktyvus.

AR VINTED PERŽIŪRI ATSILIEPIMUS?

Atsiliepimus pateikia Vinted nariai vieni kitiems. Vinted neperžiūri atsiliepimų, kol naudotojai jų nepaskelbia.

 Jei naudotojai nesutinka su gautais atsiliepimais, jie gali:

 • Susisiekti su kitu Vinted nariu ir išsiaiškinti, kuo jis nepatenkintas, bei ieškoti draugiško sprendimo.
 • Kitas narys gali pakeisti savo atsiliepimą grįždamas prie palikto komentaro (arba komentaro, kurį vietoje jo automatiškai paliko Vinted) ir jį redaguodamas.
 • Palikti komentarą po bet kuriuo paliktu atsiliepimu ir pateikti savo nuomonę. Pavyzdžiui, jei tai buvo nuo jų nepriklausančios aplinkybės, pavyzdžiui, trečiosios šalies klaida, naudotojai turėtų nedvejodami tai nurodyti.

Jei gautas atsiliepimas yra netinkamas arba įžeidžiantis, turėtumėte apie jį pranešti Vinted tiesiog bakstelėdami (i) piktogramą pokalbyje ir pasirinkdami „Pranešti“. Tada pasirinkite „narys paliko priekabiaujantį / netinkamą atsiliepimą“ ir paaiškinkite situaciją. Jei atsiliepimas neatitinka Vinted bendruomenės standartų, Vinted komanda stengsis išspręsti problemą.

Tam tikrais atvejais Vinted taip pat gali palikti automatinį teigiamą arba neigiamą atsiliepimą. Teigiamas atsiliepimas gali atsirasti, jeigu sandoris buvo sėkmingas, bet Pirkėjas nepaliko atsiliepimo per 4 darbo dienas. Neigiamas atsiliepimas apie pirkėją ir (arba) pardavėją gali būti paskelbtas, pavyzdžiui, jei jis atšaukia užsakymą antrą kartą. Tokiu atveju naudotojas (vietoje kurio Vinted paliko automatinį atsiliepimą) gali visada redaguoti tokį atsiliepimą ir jis bus nebe Vinted, o naudotojo vardu.

TEISĖS AKTAIS SUTEIKIAMOS PIRKĖJŲ TEISĖS

Vinted yra elektroninė prekyvietė, kurioje privatūs asmenys sudaro tarpusavio sandorius. 

Sutarties atsisakymo teisės nebuvimas 

Privačių asmenų sandorių atveju galiojančių teisės aktų nuostatos nenumato pareigos privačiam pardavėjui suteikti teisę atsisakyti sutarties. Tačiau kai kurie privatūs pardavėjai vis dėlto gali nuspręsti suteikti galimybę grąžinti ar pakeisti prekę (pavyzdžiui, apie tai paminėti savo skelbimo aprašomojoje dalyje). 

Kiekvienam sandoriui, sudarytam naudojant mygtuką „Pirkti dabar“, taikoma Pirkėjo apsauga, įskaitant Vinted Pinigų grąžinimo politiką, pagal kurią pirkėjas gali prašyti grąžinti pinigus, jei prekės negauna, ji yra sugadinta arba iš esmės neatitinka aprašymo.  Pirkėjo apsaugos paslauga nepakeičia žemiau nurodytų teisinių garantijų, numatytų galiojančiuose teisės aktuose. Teisinėmis garantijomis galima pasinaudoti nesiremiant Pirkėjo apsauga.

Žemiau pateikiama informacija apie teises ir pareigas, taikomas pardavimams, kuriuos vykdo privatūs asmenys. 

Sandoriams tarp fizinių asmenų taikomi teisės aktai:

 • Civilinio kodekso nuostatos dėl sutarčių, prieinamos čia ir čia.
 • Civilinio kodekso nuostatos dėl atsakomybės už netinkamą sutarčių vykdymą ar neįvykdymą, prieinamos čia ir čia.

Teisinės garantijos

Pardavimui taikomos dvi teisinės (t. y. privalomos) garantijos: nuosavybės teisių ir kokybės.

Pardavėjas privalo garantuoti, kad yra teisėtas parduodamų daiktų savininkas. Tai numatyta Civilinio kodekso 6.317 str. 1 d.: „Pardavėjas privalo <...> patvirtinti nuosavybės teisę į daiktus bei jų kokybę“. Pardavėjas taip pat turi garantuoti daiktų kokybę. 

Remiantis Civilinio kodekso 6.334 str., jei pirkėjas įsigijo netinkamos kokybės daiktą, pirkėjas gali reikalauti: i) žemesnės kainos (t. y. dalinio sumokėtos sumos grąžinimo), ii) kai tai įmanoma, sutaisyti daiktą per protingą terminą; iii) pakeisti prekę į tinkamos kokybės prekę (nebent trūkumas nedidelis arba atsirado dėl pirkėjo kaltės); iv) atgauti visą sumokėtą sumą ir atsisakyti sutarties (nebent trūkumas nėra pakankamai reikšmingas, jog būtų laikomas esminiu sutarties pažeidimu). Pirkėjas gali laisvai pasirinkti bet kurį iš nurodytų keturių reikalavimų. Pirkėjas taip pat gali reikalauti nuostolių atlyginimo, remiantis Civilinio kodekso 6.256 str., kadangi netinkamos kokybės daikto pardavimas gali būti laikomas netinkamu sutarties įgyvendinimu.

Be to, Civilinio kodekso 6.333 str. 2 d. numato, kad pardavėjas taip pat atsako už paslėptus trūkumus. Jei daiktas turėjo paslėptų trūkumų, pirkėjas turi tokias pat teises, kaip nurodyta aukščiau. Trūkumas laikomas paslėptu, jei apie jį nebuvo pranešta pirkėjui arba jei jis nebuvo akivaizdus. Vis dėlto, pardavėjas atsako tik už tokius paslėptus trūkumus, dėl kurių: i) negalima naudotis daiktu įprastais jo naudojimo tikslais arba; ii) jei pirkėjas, žinodamas apie trūkumą, nebūtų daikto įsigijęs (ar nebūtų jo įsigijęs už tokią pat kainą).