Tavo DAC7 ataskaitos gidas 🇪🇺

DAC7 yra ES direktyva, taikoma visoms elektroninėms prekyvietėms (tarp jų ir Vinted). Sužinok, ką ji reiškia tau ir užpildyk savo DAC7 ataskaitą.

Ką turėtum žinoti

DAC7 yra ES direktyva

Įstatymai įpareigoja ES veikiančias elektronines prekyvietes rinkti ir pateikti tam tikrus pardavėjų duomenis. Lietuvoje Vinted privalo perduoti šią pardavėjų informaciją Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Tai nekeičia tavo mokestinės situacijos

Pateikus DAC7 ataskaitą, tavo mokestinės prievolės išliks tos pačios. Dauguma mūsų pardavėjų neturės mokėti mokesčių nuo pardavimų Vinted.

Jei pardavei 30 ar daugiau prekių per metus…

Jei per vienerius metus (nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d.) atlikai bent 30 pardavimų (nesvarbu, už kokią sumą), privalome gauti tavo DAC7 ataskaitą.

… arba prekiaujant per metus uždirbai 2000 Eur ir daugiau

Jei nuo sausio iki gruodžio pardavei prekių (nesvarbu, kokį skaičių) už 2000 Eur ir daugiau, privalome gauti tavo DAC7 ataskaitą.

Pardavėjų duomenys yra saugūs

Kiekvieną DAC7 ataskaitą iš anksto užpildome turimais duomenimis. Tau tereikės juos patikrinti ir pridėti savo mokesčių mokėtojo identifikacinį numerį (TIN) prieš pateikiant ataskaitą. Tavo TIN bus apsaugotas šifravimu ir naudosime jį tik DAC7 reikmėms.

Negavę ataskaitos turėsime apriboti tavo paskyrą

Jei pardavėjai, atitinkantys minėtus kriterijus, nepateiks DAC7 ataskaitų per nurodytą laiką, teisiškai privalėsime apriboti jų prieigą prie uždarbio Vinted. O vėliau ir galimybę prekiauti Vinted. Pateik savo ataskaitą laiku, kad galėtum ir toliau naudoti Vinted!

Sužinok, kokios mokesčių taisyklės taikomos tavo ES šalyje

Tikėtina, jog daugumai narių nereikės mokėti mokesčių nuo pardavimų Vinted.

DUK apie ataskaitą

Paruošime tavo ataskaitą

Kaip apmokestinamas naudotų daiktų pardavimas

Ir dar...

Iš anksto užpildėme DAC7 ataskaitas savo pardavėjams, kurie jas turi pateikti. Jei esi vienas iš jų, tiesiog patikrink, ar informacija tiksli, įrašyk savo mokesčių mokėtojo numerį ir pateik ataskaitą.